O mnie

Witam serdecznie na moim blogu poświęconemu kwestiom prawnym jakie pojawiają się w pracy w gospodarstwie rolnym!

Pewnie zaglądając tutaj zastanawiasz się dlaczego radca prawny zajmuje się tematyką pracy tak odległej, jak praca w gospodarstwie rolnym? Pomysł ten zrodził się ponieważ jestem zarówno radcą prawnym jak i zadowoloną właścicielką gospodarstwa rolnego. Ciężką pracę fizyczną rolnika znam zatem od podszewki. Wiem, co to znaczy wstać o brzasku, wiem jak działają dzisiejsze skomplikowane urządzenia rolnicze, ale wiem też z jakimi problemami na co dzień styka się każdy właściciel gospodarstwa rolnego bez względu na jego wielkość.

Gospodarstwo przekazali mi rodzice dokładnie 5 i pół roku temu. To Oni swoją postawą oddania oraz zaangażowania w prace zaszczepili we mnie poczucie, iż jest to praca niezwykle potrzebna i tak naprawdę ważna dla całego społeczeństwa.

To właśnie poczucie w połączeniu z faktem, iż wykonuję zawód radcy prawnego spowodowało, że prowadzę właśnie taki blog.

Z zawodu jestem radcą prawnym od 2014 roku. Zawód ten wykonuję w ramach spółki cywilnej, której siedziba znajduje się w Lesznie. Wcześniej w roku 2010 ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Działalność rolnicza w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

W naszej spółce głownie zajmuję się takimi tematami jak: relacje pomiędzy małżonkami, obowiązki rodziców wobec sowich dzieci, obrona przed przedawnionymi roszczeniami banków i innych instytucji finansowych, dochodzenie praw osób uprawnionych pominiętych przy spadkobraniu, stosunki i rozliczenia handlowe między przedsiębiorcami no i oczywiście zagadnieniami prawa rolnego.

Bardzo serdecznie zapraszam i życzę miłej lektury!

*****