Co poruszaliśmy na blogu- podsumowanie pierwszego roku

Bożena Wawrzynowska    |    21 sierpnia 2017    |    Komentarze (0)

We wrześniu mija pierwszy rok funkcjonowania bloga na którym postanowiłam poruszać tematykę przepisów i uregulowań prawnych w pracy rolników. Jest to od zawsze bliska mi grupa osób z uwagi na to, iż sama w dużej mierze do niej należę (i bardzo się z tego powodu cieszę!).

Swoje wpisy w większości opierałam na otrzymywanych różną drogą pytaniach osób, które prowadzą swoje gospodarstwa rolne. Nie ukrywam- wiele pytań było bardzo ciekawych i zmuszających mnie samą do wnikliwej analizy zarówno przepisów prawnych jak i orzecznictwa sądowego czy też stanowiska ARiMR albo innych instytucji związanych z rolnictwem.

I tak: bardzo dużo osób zainteresował temat ubezpieczenia w KRUS osób, które są zarówno rolnikami jak i prowadzą działalność gospodarczą:

http://prawowgospodarstwierolnym.pl/ubezpieczenie-krus-dla-rolnika-przedsiebiorcy/

Okazało się również, iż osoby prowadzące działalność gospodarczą ciągle żywo interesują się tematyką obrotu ziemi:

Ograniczenia podziału i sprzedaży ziemi rolnej

Można śmiało rzec, iż powyższy temat to tzw temat rzeka.

Mnie zawsze bardzo interesowały (i nadal interesują) kwestie dotyczące tego co w odniesieniu do pracy rolników może uczynić nie da się ukryć tak ważna instytucja jak ARiMR. Jak się okazało nie tylko mnie interesuje ta kwestia i po pewnym czasie mogłam odpowiedzieć na pytanie dotyczące czynności kontrolnych ARiMR dotyczących dzierżawy gruntu:

Dzierżawa a kontrola ARiMR

Bardzo ciekawym pytaniem okazało się pytanie dotyczące odpowiedzialności rolników za sytuacji gdy ich zwierzę uczestnicy w zdarzeniu powodującym szkody w mieniu innych osób:

http://prawowgospodarstwierolnym.pl/odpowiedzialnosc-rolnikow-wobec-osob-trzecich-zdarzenia-udzialem-zwierzat/

Również, i jak to bywa także w pracy i życiu rolników temat darowizny jest dość często spotykany w obrocie nieruchomościami oraz ruchomościami rolnymi:

Unieważnienie darowizny nieruchomości

Mam wielką nadzieję, że na następny rok (jak i kolejne lata) otrzymam jeszcze mnóstwo pytań dotyczących kwestii prawnych w odniesieniu do pracy w rolnictwie na które z przyjemnością odpowiem.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: